Usuwanie wgnieceń z karoserii aut

Metoda PDR to bardzo dobry sposób na usuwanie różnego rodzaju wgnieceń które powstają na powierzchni karoserii naszego auta.

Warto zwrócić uwagę iż niekiedy po opadach gradu czy też podczas stłuczki mogą powstać mniejsze czy też większe wgniecenia na karoserii naszego auta. W tym przypadku jeżeli nie są one zarysowane czy też lakier nie odpryskuje, wówczas możemy usunąć je wypychające blachę na zewnątrz. Zajmują się tym specjalistyczne warsztaty blacharskie które posiadają odpowiednie narzędzia oraz pracowników z doświadczeniem którzy wiedzą jaką siłę należy przyłożyć, jakie narzędzia należy wykorzystać aby odpowiednio wygiąć blachę do poprzedniego stanu.

Usuwanie wgnieceń z karoserii aut

Naprawa karoserii metodą PDR

Oczywiście może być to wypychanie blachy od zewnątrz, w tym przypadku jeżeli po opadach gradu powstały mały wgniecenia możemy zdjąć podsufitkę czy też elementy wygłuszenia maski naszego auta i umiejętnie wypychać blachę na zewnątrz. Metoda ta sprawdzi się na wszystkich elementach karoseryjnych, także na drzwiach. Należy jednak pamiętać iż powinniśmy dostać się wówczas do blachy dlatego przez też konieczny będzie demontaż pewnych elementów plastikowych, co pozwoli nam uzyskać dostęp.

Oczywiście w tym przypadku możemy również blachę wyciągać na zewnątrz, w tym przypadku stosuje się odpowiednie narzędzia które przyczepione są do karoserii za pomocą kleju na gorąco. Klej który się schładza zaczyna dobrze trzymać wybijacz który następnie za pomocą odpowiednich ruchów będzie wyciągał blachę na zewnątrz. Z pewnością jest to metoda która pozwoli nam zaoszczędzić czas oraz pieniądze, w tym przypadku często udaje się uniknąć szpachlowania. Naturalnie należy znaleźć odpowiedni warsztat który będzie oferował tego rodzaju usługi.

Obecnie blacharze mogą uczestniczyć w różnego rodzaju kursach które pozwolą im na zapoznanie się z techniką PDR, mogą być to profesjonalne szkolenia PDR gdzie pod okiem specjalistów w tej dziedzinie będziemy mogli nauczyć się w jaki sposób wypychać blachę na zewnątrz, jakie narzędzia będą nam potrzebne, dowiemy się także w jaki sposób należy wyciągać blachę od strony zewnętrznej.