Promiennik podczerwieni ogrzeje halę sportową

Hale sportowe to obiekty o dużej kubaturze. Bardzo trudno je ogrzać tak, aby było to ekologiczne i ekonomiczne. Nie pozostajesz jednak osamotniony na tym polu walki. Z pomocą przychodzi promiennik podczerwieni.

KORTY, BOISKA

Promiennik ciepła to urządzenie, które z powodzeniem może być wykorzystywane w halach sportowych. Jego zadaniem jest przede wszystkim ogrzewanie sportowców. I to całe clue jego działania. Promiennik podczerwieni nie ogrzewa bowiem powietrza, a działa bezpośrednio na ludzi, którzy znajdują się w jego zasięgu. Ciepło odczuwalne jest już w sekundę po uruchomieniu. W praktyce, przypomina ono promienie słońca, które tańczą na skórze, delikatnie ją ogrzewając.

Reflektor ciepła może być wykorzystywany zarówno na kortach tenisowych, jak i na boiskach. Profesjonaliści mogą ustawić go tak, aby swoim zasięgiem obejmował cały obszar sportowy. Oznacza to, że sportowcy nie będą musieli zaczynać rozgrzewki czy wręcz meczu, ubrani w kilka warstw stroju. Natychmiast będą czuć się komfortowo.

TANIE GRZANIE

Co ważne, gdy włączymy tradycyjne ogrzewanie, wymaga ono przynajmniej kilku godzin, aby ogrzać dany obszar. Co więcej, po zakręceniu kaloryferów – one nadal grzeją, co wiąże się z dalszym ponoszeniem kosztów. Jeśli chodzi o promiennik ciepła – on działa jedynie od momentu uruchomienia, do chwili wyłączenia. W związku z tym, to idealne rozwiązanie, jeśli hala, kort lub boisko wynajmowane jest w określonych godzinach, na konkretny czas. Płacimy za to, co wykorzystamy.

Promiennik podczerwieni nie jest urządzeniem ani trudnym w montażu, ani w obsłudze. Polecamy jednak, aby podczas instalacji skorzystać jednak z doświadczenia profesjonalistów. Po pierwsze, przygotują oni całą instalację tak, aby była poprowadzona bezpiecznie. Po drugie, ustawią promiennik ciepła w najbardziej efektywne położenie. Po trzecie, przedstawią instrukcję, jak właściwie korzystać z urządzenia. Takich fachowców można znaleźć, np. w firmie Irsystem. Na stronie internetowej https://irsystem.pl dostępne są dane kontaktowe przedsiębiorstwa oraz przykładowe realizacje systemu.