Rodzaje zwijaczy do rolet

Z uwagi na fakt, iż na naszym rynku nieprzerwanie zwiększa się ilość dostępnych typów rolet przystosowanych do zastosowań zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, stale poszerza się też paleta zwijaczy do rolet, na których nabycie zdecydować się mogą konsumenci. Z naszych obserwacji wynika jednak, że klienci nieprzerwanie sięgają po dwa główne ich rodzaje, a mianowicie – zwijacze do rolet na bazie linki lub paska, jak również ich alternatywy bazujące na wykorzystaniu specjalistycznej korby. W ramach dzisiejszego artykułu przyjrzymy się im nieco bliżej, celem lepszego zrozumienia co je od siebie odróżnia oraz ułatwienia naszym czytelnikom podjęcia decyzji odnośnie tego, po który z nich warto byłoby sięgnąć. Zapraszamy do lektury!

Zacznijmy od nieco prostszych zwijaczy bazujących na wykorzystaniu linki. W ich przypadku to właśnie ten komponent pozwala na regulowanie położenia rolety, jak również na jej podnoszenie i opuszczanie w sytuacji, gdy chcemy do pomieszczenia wpuścić więcej promieni słonecznych lub też wręcz przeciwnie – ograniczyć ich ilość. W większości obecnie dostępnych na rodzimym rynku wyrobów, zwijacz taki znajduje się obok rolety oraz jest z nią bezpośrednio połączony – jest to najprostszy możliwy mechanizm, jednakże zdaniem użytkowników sprawdza się on w większości przypadków wręcz doskonale, nawet przy dość częstej eksploatacji. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest fakt, iż regularnie używana linka lub pasek zacząć się może przecierać, co w rezultacie doprowadzić może do jego przerwania. Pociągnie to za sobą konieczność wymiany komponentu na nowy, jednakże na szczęście nie będzie to z pewnością wydatek ponad możliwości naszego domowego budżetu.

Alternatywą dla opisywanego powyżej komponentu jest zwijacz do rolet na bazie korbki. W jego przypadku również zastosowane są paski, linki a także sprężyny, jednakże będąca kluczowym elementem rzeczonego rozwiązania korba pozwala na o wiele bardziej intuicyjne otwieranie i zamykanie rolet, jednocześnie gwarantując znacznie większą żywotność oraz minimalizując wysiłek po stronie użytkownika. System taki sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku cięższych rolet przemysłowych, których podnoszenie przy pomocy standardowego paska lub linki okazać by się mogło nie tylko dość problematyczne ale i prowadzić mogłoby do o wiele zbyt szybkiego uszkodzenia takiego elementu.

Jak przedstawia się różnica cenowa pomiędzy opisywanymi dzisiaj produktami? Zwijacz oparty na wykorzystaniu linki to koszt od dwudziestu do pięćdziesięciu złotych, w zależności od stopnia zaawansowana oraz jakości zastosowanych materiałów, natomiast komponent wyposażony w korbkę kosztować może około stu do dwustu złotych, gwarantując jednak za tę cenę kilkukrotnie wyższą żywotność, co z kolei sprawi, że będzie on nam służył przez wiele kolejnych miesięcy lub nawet lat bez konieczności wymiany na nowy. Ostatecznego wyboru warto dokonać jednak w oparciu nie tylko o cenę, ale także o wymiary i ciężar rolet jakie mamy zamiar w sposób regularny podnosić oraz opuszczać.