Jak przepchać rury pod ciśnieniem?

Przepychanie rur pod ciśnieniem jest metodą, którą warto wykorzystać, gdy doszło do poważnego zatkania rur kanalizacyjnych. Jeżeli instalacja jest wykonana z odpowiednimi spadkami, nie powinno dochodzić do jej zatykania. Jednak zdarzają się problemy również w najlepszych instalacjach.

Jeżeli regularne dbanie o syfon oraz rury kanalizacyjne nie przynosi spodziewanych rezultatów, należy wezwać hydraulika, który sprawi, co złego dzieje się z naszą instalacją kanalizacyjną. Zakres działania fachowców zależy przede wszystkim od tego, jak zbudowana jest instalacja i gdzie się znajduje. Wpływ na działanie ma także miejsce usytuowania zatoru. Na ogół stosują jedną z dwóch metod udrażniania rur, czyli metodę mechaniczną lub ciśnieniową. Pierwsza z nich polega na wprowadzeniu do rury sprężyny hydraulicznej. W przypadku drugiej metody, do rury wprowadzana jest woda pod wysokim ciśnieniem.

Metoda ciśnieniowego przepychania rur inaczej nazywana jest metodą hydrodynamiczną. Wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Potrzebna jest przede wszystkim maszyna WUKO, która znajduje się na przystosowanym samochodzie. Ze względów praktycznych, obecnie wykorzystuje się małe samochody dostawcze. Generują niższe koszty eksploatacyjne, a firmy oferujące tę metodą mogą świadczyć usługi także w stosunku do klientów prywatnych, nie tylko w halach produkcyjnych, magazynach czy korporacjach. Bez żadnych problemów można wjechać takim samochodem na teren każdej działki, nawet najmniejszej. Maszyna WUKO wyposażona jest w pompę, która tłoczy do kanalizacji strumień wody pod wysokim ciśnieniem mającym od 150 do 200 bar. Oprócz samego ciśnienia, warto również wiedzieć, ile wody jest wtłaczanej do kanalizacji w zaledwie kilka minut, a jest to przynajmniej 70 litrów na minutę. Metoda wuko Warszawa odznacza się bardzo dużą skutecznością i precyzyjnym działaniem. Jej zastosowanie ma więc uzasadnienie i warto z tego rozwiązania skorzystać bez dwóch zdań.