Niezawodne baterie Nerbo

Różnego rodzaju urządzenia muszą działać nieprzerwanie, dlatego też powinny posiadać zapasowe systemy zasilania, które będą działały w czasie, kiedy zostanie odcięte zasilanie główne.

Dobrym przykładem mogą być różnego rodzaju urządzenia medyczne, które są kluczowe dla życia pacjentów. Z pewnością kolejnymi urządzeniami które potrzebują tego rodzaju zabezpieczeń są systemy alarmowe, systemy kontroli dostępu, ale także kasy fiskalne co będzie bardzo istotne w przypadku różnego rodzaju sklepów. Także sprzęt łączności wymaga tego rodzaju urządzeń, ale także oświetlenie awaryjne. Tego rodzaju urządzenia mogą być zasilane przez akumulatory Nerbo. Są to baterie które można ponownie ładować, jednak na rynku znajdziemy także baterie, których nie można naładować po rozładowaniu. Baterie alkaliczne są również znane jako baterie jednorazowe. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu baterii można użyć tylko raz w urządzeniu. Akumulator jest wtedy rozładowany i należy go wymienić na nowy. Bateria alkaliczna zaopatruje urządzenie w energię poprzez reakcję elektrochemiczną pomiędzy proszkiem cynku, dwutlenkiem manganu i grafitem. Bateria alkaliczna nosi nazwę wodorotlenku potasu. Zapewnia to połączenie między dwoma biegunami akumulatora. W przeciwieństwie do baterii alkalicznych można wielokrotnie używać baterii wielokrotnego ładowania czyli akumulatorów. Ładowanie odbywa się poprzez podłączenie do źródła prądu.

W rezultacie procesy chemiczne w akumulatorze są przeprowadzane w kierunku przeciwnym do rozładowania.

Baterie mogą mieć różną pojemność ale także różną wielkość w zależności od tego jakie urządzenie będą obsługiwały. Przykładem może być także wkrętarka akumulatorowa, która dzięki temu może być wykorzystywana na różnych placach budowy, gdzie nie zawsze łatwo będzie doprowadzić kabel z prądem. Dlatego też akumulatory nerbo cieszą się taką popularnością, ze względu na bardzo dużą uniwersalność, i możliwość zamontowania w dowolnym urządzeniu. Mogą zasilać różnego rodzaju urządzenia przez wiele godzin.