Rodzaje fotografii ślubnej. Co warto wybrać?

Fotografia ślubna to obecnie pełna gama różnych typów zdjęć przygotowywanych nie tylko podczas ceremonii zaślubin oraz wesela, ale także w innych okolicznościach. Właśnie dlatego wyróżnia się rożne rodzaje fotografii ślubnej.

Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w dziedzinie fotografii ślubnej powinno bazować na jego doświadczeniu, talencie, ale również nie można zapominać o sprawdzeniu zakresu dostarczanych przez niego usług. Są one powiązane z rodzajami fotografii ślubnej, a tym samym z możliwościami, jakie daje on parze w udokumentowaniu tego niesamowitego dnia.

Rodzaje fotografii ślubnej:

  • zdjęcia ze ślubu i wesela
  • reportaż ślubny
  • sesja plenerowa

Czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje fotografii ślubnej? Zapraszamy do sprawdzenia!

Zdjęcia ze ślubu i wesela

To najpopularniejszy rodzaj fotografii ślubnej, która polega na udokumentowaniu zaślubin oraz wesela. W tym przypadku fotograf towarzyszy parze w tym wyjątkowym dniu i może wtedy uchwycić najpiękniejsze chwile.

Taki zdjęcia są podstawą, dlatego też są one zamawiane za każdym razem, gdy planowane są zaślubiny.

Reportaż ślubny

Wiele par decyduje się także na reportaż ślubny. W tym przypadku mowa o specjalnym typie fotografii polegającej na wykonaniu całego reportażu z dnia zaślubin.

Wobec tego reportaż taki włącza nie tylko wykonanie zdjęć podczas ceremonii w kościele lub w urzędzie, a także w trakcie wesela, ale również przygotowania do ceremonii, momenty pomiędzy ślubem a weselem. Fotograf towarzyszy wtedy parze także w tych mementach, gdy nie jest ona z gośćmi.

Sesja plenerowa

Sesja ślubna w plenerze to świetna propozycja dla par, które chciałyby otrzymać wspaniałą pamiątkę. Sesja może odbyć się w lesie, parku, w pałacu, na miejskiej starówce, w górach, nad morzem, a to tylko parę propozycji.

Gdy celem jest profesjonalna fotografia ślubna kraków to jedno z wielu miast, w którym można liczyć na kompleksową, fachową obsługę w tym zakresie. Z ofertami można zapoznać się online.