Jak przechowywać jabłka?

Jabłka nie tylko są bardzo smaczne, ale ponadto również są to owoce, które dla ludzkiego zdrowia mają bardzo wiele pozytywnego do zaproponowania. Jabłka są uprawiane w wielu sadach i można tam spotkać bardzo wiele ich odmian.

Aby móc je odpowiednio przechowywać, a tym samym aby móc zachować ich walory smakowe, ich walory zdrowotne, bardzo dobry wygląd jak również aby nie uległy one szybkiemu zepsuciu się, potrzeba jest zapewnienia tym owocom odpowiednich warunków. Mowa w głównej mierze o warunkach chłodniczych. Jeśli bowiem mówimy o przechowywaniu jabłek na skalę masową, na skalę przemysłową, to tylko i wyłącznie w chłodni. Jednakże sama chłodnia to nie wszystko. Tak naprawdę bowiem świeżość jabłek niezależnie od ich odmiany można jeszcze mocniej wydłużyć, a to wszystko dzięki zastosowaniu innowacyjnego preparatu, jakim jest FruitSmart.

To środek stosowany wobec wielu różnych warzyw oraz owoców, w tym właśnie wobec jabłek. FruitSmart to środek polecany przez hodowców jabłek jako coś, co skutecznie i w bezpieczny sposób pozwala zachować odpowiedni walory jabłek.

Aplikacja tego środka powinna odbywać się w warunkach szczelnych, w warunkach pomieszczenia chłodniczego. Jabłka powinny być zebrane w optymalnej fazie swojej dojrzałości. Bardzo ważne jest to, aby owe jabłka poddać procesowi aplikacji FruitSmart w ciągu trzech dni od zebrania jeśli były przechowywane w temperaturze powyżej 10 stopni. Jeśli natomiast owa temperatura była niższa, to z powodzeniem można ten czas przedłużyć nawet do siedmiu dni. Ilość środka, jaka będzie podawana, powinna wynosić w granicach od 0,037 do 0,068 g na każdy metr sześcienny pomieszczenia chłodniczego. Istotne informacje na temat samego produktu jak również na temat szczegółów związanych z aplikacją SmartFruit znajdują się na stronie internetowej jak przechowywać jabłka. Są to bardzo ważne dane, których przestrzeganie na pewno pozwoli na zachowanie zebranych jabłek przez znacznie dłuższy czas. Dla hurtowników to bardzo istotne.