Jak wygodnie urządzić salon

Spędzamy tak dużo czasu w naszych salonach, odpoczywając, oglądając telewizję, a teraz może nawet pracując w domu, więc meble do salonu muszą być odpowiednio dobrane.

Dodatkowo warto wybrać meble, które będą wyglądać stylowo, będą trwałe, powinny również pasować do ogólnego zamysłu wystroju wnętrza. Warto zatem wiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie mebli do salonu.

Jak wygodnie urządzić salon

Galeria Reguły Warszawa posiada szeroki wybór mebli do domu i biura

Miejsce do siedzenia musi być najważniejszą kwestią w salonie, obok mebli do przechowywania, miejsca na telewizor i sprzęt domowy oraz stołu lub bocznych stolików. Trzeba zatem uwzględnić wszystkie te elementy podczas komponowania odpowiedniego umeblowania salonu. Formuła trzyczęściowego zestawu do siedzenia oraz zestaw dopasowanych drewnianych szafek i stolików kawowych ustąpiła miejsca bardziej swobodnemu podejściu do zestawienia kombinacji mebli do salonu. Współczesne meble i starsze elementy wyposażenia mogą pięknie ze sobą współgrać, więc zamiast trzymać się jednego stylu, pomyśl o ogólnym wyglądzie pomieszczenia.

Wybierając elementy tapicerowane, zdecyduj się na konfigurację sofy i foteli, które najlepiej pasują do przestrzeni. Sofa narożna może pomóc w wydzieleniu strefy wypoczynkowej w przestrzeni mieszkalnej na otwartym planie, w ten sposób stworzysz wygodne miejsce do relaksu. Fotele są idealne jako elementy wyraziste, a także jako miejsca do siedzenia solo i mogą być używane w kącikach narożnych jako cicha przestrzeń do odpoczynku i czytania. Zastanów się również nad parą foteli, jeśli masz miejsce, lub niepasującą parą, aby uzupełnić przestrzeń do siedzenia wokół stolika kawowego.

Stolik kawowy może być uzupełnieniem do zestawu mebli do siedzenia w salonie. Pomyśl o wysokości stołu, niskie współczesne sofy wymagają konstrukcji bliższej podłogi niż bardziej formalne wysokie siedzenia. Jeśli chcesz zachować większy porządek w swoim domu, lepszym rozwiązaniem może być stolik z szufladami lub półkami. Jeśli szukasz mebli do domu czy biura, zobacz co posiada w ofercie Galeria Reguły Warszawa. Szafa w salonie zapewnia miejsce na wszystko, czego potrzebujesz w pokoju, oraz na wyeksponowanie dekoracji i łączy w sobie opcje otwarte i zamknięte, dzięki czemu możesz pochwalić się książkami, płytami winylowymi, zdjęciami, ukrywając wszystkie inne rzeczy.