Lampy parkowe i ogrodowe

W każdym mieście spotkamy różne elementy małej architektury, będą to przykładowo ławki czy też lampy, które będą oświetlały chodniki i ulice.

Warto zwrócić uwagę, iż często są to lampy w różnym stylu, Każde miasto będzie wybierało lampy, które odpowiadają ogólnemu zamysłowi architektonicznemu. Mogą być to oczywiście modele nowoczesne, jak również stylizowane na lampy klasyczne, które używane były 100 lat temu. Naturalnie możemy obecnie zakupić podobne modele także do ogrodu, spotkamy także tego typu oświetlenie w parkach, w różnych alejkach.

Lampy parkowe i ogrodowe

Nowoczesne i klasyczne oświetlenie ogrodów i parków

W przypadku lamp ogrodowych możemy zakupić wiele różnych modeli, które pozwolą nam na oświetlenie domów oraz całego obszaru ogrodu. Mogą być to lampy o różnej wysokości, dość niskie, które będą pasowały do alejek, czy też wysokie, które pozwolą na doświetlenie większej przestrzeni. Zasadniczo są to lampy z jednym punktem lub też dwoma punktami świetlnymi, możemy zakupić lampy aluminiowe, które będą odporne na korozję. Oczywiście popularne są także lampy żeliwne czy też stalowe. Możemy je dopasować wyglądem do innych elementów oświetlenia w naszym domu, możemy także zakupić pasujące do nich kinkiety, zainstalować je na elewacji.

W przestrzeniach miejskich coraz częściej możemy spotkać nowoczesne latarnie aluminiowe, mogą być one zastosowane w parkach, przy ulicach, z pewnością ich zaletą są walory estetyczne, mogą być to lampy proste, które posiadają światło skierowane we wszystkich kierunkach, lub też skierowane ku dołowi. Z pewnością aluminium jest odporne na działanie czynników zewnętrznych, jest to metal, który nie koroduje, dlatego z pewnością będą to lampy, które mogą służyć przez wiele lat. Oczywiście dostosowane są one do żarówek LED, dzięki czemu będzie to rozwiązanie ekonomiczne.

Na stronie https://promarlighting.pl/, możemy znaleźć wiele różnych modeli lamp, mogą być to słupy wykonane z aluminium, żeliwa, stali. Oczywiście znajdziemy latarnie proste, teleskopowe, gdzie światło kierowane jest we wszystkie strony lub też w dół. Zatem można dobrać je do różnych miejsce publicznych, parków, skwerów czy też w przypadku oświetlenia chodnika.