Postępuj zgodnie z tą radą, aby poprawić swoją fotografię teraz

Używałeś aparatu przez całe życie, ale teraz chcesz wyraźnie odróżnić robienie zdjęć od sztuki.

Chcesz wiedzieć, czego potrzeba, aby uzyskać wysokiej jakości obrazy. Porady zawarte w tym artykule dadzą Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby przenieść swoją fotografię na wyższy poziom.Nie próbuj ustawiać obiektów na każdym zdjęciu. Szczere ujęcia akcji są często jednymi z najlepszych. Uchwycisz osobę w jej naturalnym otoczeniu, w jej naturalnym nastroju, dzięki czemu zdjęcie będzie wyglądało bardziej „prawdziwie”. Zrób wiele szczerych zdjęć, a na pewno dostaniesz kilka świetnych.Zmień kierunek lampy błyskowej aparatu, aby uniknąć efektu czerwonych oczu. Gdy błysk gaśnie dokładnie w jednej linii z czyjąś oczami, rezultatem może być efekt czerwonych oczu. Redukcja efektu czerwonych oczu poprawi jakość zdjęć i nada fotografowanym obiektom bardziej realistyczny wygląd.Dowiedz się, jak szybko zrobić zdjęcie. Nie czekaj, aż obiekt zrobi pewną przerwę, może się to nie wydarzyć. Zrób kilka zdjęć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Robiąc szybko zdjęcia, uzyskasz naturalną ekspresję i przerwy. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, twój temat prawdopodobnie będzie miał dość sztywny i sztuczny wyraz.Zachmurzone niebo nie nadaje się do robienia zdjęć. Podczas fotografowania na zewnątrz pamiętaj, że zachmurzone niebo może sprawić, że Twoje zdjęcia będą wyglądać na przytłumione. Zdjęcia czarno-białe są lepsze, jeśli są kręcone pod zachmurzonym niebem. Postępuj zgodnie z tą radą, aby poprawić swoją fotografię teraz

Jeśli na zewnątrz jest pogodny dzień, umieść na zdjęciach tyle błękitnego nieba, ile chcesz, ale uważaj na oświetlenie.Kadrowanie jest bardzo ważne podczas komponowania ujęcia.

Wyeliminuj wszelkie obiekty, które zmniejszają wpływ obiektu, usuwając je lub powiększając główny punkt skupienia. Spowoduje to uporządkowanie fotografii, a także wyeliminowanie niepotrzebnych punktów ogniskowych.Fotografuj podczas „złotych godzin”, zwłaszcza jeśli fotografujesz ludzi. Czas około świtu i zmierzchu nazywa się „złotymi godzinami”, ponieważ odcień światła sprawia, że ​​obiekty wyglądają, jakby się świeciły. To światło uzupełnia również ludzką skórę, sprawiając, że ludzie wyglądają lepiej niż na zdjęciach robionych o innych porach dnia.Skorzystaj z natychmiastowej informacji zwrotnej, jaką otrzymujesz z aparatu cyfrowego. Ekran aparatu cyfrowego może pokazać podstawowe informacje o tym, jak Twoje zdjęcie wyszło natychmiast po jego zrobieniu. Ucz się na błędach i zrób kolejne zdjęcie, nie musisz już czekać na odbitki.Znajdź odpowiedni temat, który stworzy ciekawą fotografię. Możesz mieć najlepszy sprzęt i być najlepszym fotografem, ale jeśli nie masz odpowiedniego tematu do uchwycenia na tych zdjęciach, twoje zdjęcia nie wyjdą zbyt dobrze. Wybierz przedmioty, którymi się inspirujesz, lub poproś kogoś, kto ci pozuje.Podobnie jak snajper wojskowy, gdy już masz gotowe i ostre zdjęcie, powinieneś zatrzymać się, aby wstrzymać oddech i uspokoić się przed wykonaniem zdjęcia. Ruch spowoduje rozmycie zdjęcia. Tuż przed naciśnięciem przycisku poświęć chwilę na ustabilizowanie aparatu i weź głęboki oddech.Ważną częścią fotografii jest upewnienie się, że widz skupia się na temacie. Prostym sposobem na wyróżnienie tematu jest użycie linii wiodących. Linie wiodące zwracają uwagę widza na temat zdjęcia i podkreślają głębię. Przykładami obiektów wykorzystywanych do formowania linii wiodących są drogi, ogrodzenia, rzeki i wiele innych.Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, każdy może zrobić zdjęcie, ale prawdziwy artysta musi uznać swoją fotografię za sztukę. Powinieneś odkryć, że wiele pomocnych wskazówek zawartych w tym artykule pomoże ci skierować cię na właściwą ścieżkę, jeśli rzeczywiście jest to twój cel.