Znajdź idealną biżuterię dzięki tym wskazówkom

Tworzenie kolekcji biżuterii może wymagać prawdziwej wiedzy i doświadczenia.

Dowiedzenie się, co naprawdę warto kupić i co naprawdę dobrze na tobie wygląda, to proces. Znalezienie odpowiedniej biżuterii może wymagać trochę wysiłku, ale mam nadzieję, że te wskazówki ułatwią ci to.Zbadaj swoje drobne kamienie, zwłaszcza jeśli wykonujesz regularne czynności, które mogą odpryskiwać lub całkowicie powodować ich rozpadanie się na kawałki. Nie wszystkie kamienie są sobie równe. Niektóre kwarc, oliwin, ametyst, żeby wymienić tylko kilka, należą do najbardziej delikatnych kamieni i będą wymagały bardzo delikatnego noszenia, pielęgnacji i przechowywania.Jeśli masz dużą kolekcję modnej biżuterii, czyść ją tylko wilgotną ściereczką. Używanie szmatek do polerowania lub płynów do czyszczenia biżuterii zżera tylko górną warstwę, powodując prześwitywanie metalu nieszlachetnego. Po zakończeniu czyszczenia przechowuj biżuterię, aby zapobiec uszkodzeniom lub matowieniu.Upewnij się, że wiesz, na co zwrócić uwagę kupując biżuterię platynową. Platyna musi być co najmniej w 95% czysta, aby można ją było uznać za prawdziwą platynę. Jeśli jest niższy, to stop platyny. Należy również pamiętać, że platyna może pokryć się patyną, która zdaniem wielu osób nadaje biżuterii ładny, antyczny wygląd. Ta biżuteria również nie ściera się i jest hipoalergiczna.Nosząc biżuterię, mniej znaczy więcej. Nie musisz nosić naszyjnika, kolczyków, bransoletek, zegarka i pierścionków, aby Twój strój wyglądał kompletnie. Wybierz elementy, które pasują do Twojego stroju i tego, co masz na sobie. Znajdź idealną biżuterię dzięki tym wskazówkom

Jedna dobrze dobrana bransoletka lub naszyjnik przyciągnie więcej komplementów niż wiele efektownych przedmiotów.Wyczyść biżuterię ciepłą wodą i łagodnym mydłem, wypłucz ją, a następnie dokładnie wysusz.

Pomaga również polerować biżuterię miękką szmatką. Nadmiar wody pozostający na biżuterii w magazynie może zmatowić metale szlachetne, czasami nie do naprawienia. Miękka szmatka może również pomóc przywrócić blask i połysk biżuterii, jednocześnie usuwając z niej nadmiar wody.Należy regularnie czyścić srebrną biżuterię. Nie powinieneś pozwolić, żeby zrobiło się czarne lub szare. Tani i prosty sposób na skuteczne czyszczenie biżuterii polega na szczotkowaniu jej tak samo, jak w przypadku własnych zębów. Wystarczy nałożyć odrobinę pasty do zębów na suchą szmatkę i przetrzeć. Czyszczenie w mgnieniu oka.Sprzedając biżuterię online, upewnij się, że podajesz informacje o rozmiarze i długości. Jest to szczególnie ważne w przypadku transakcji online, ponieważ klient nie może fizycznie zobaczyć biżuterii. Na przykład, jeśli robisz biżuterię owijaną drutem, powinieneś dołączyć zdjęcia, aby zapewnić klientom, że elementy są gładko wykończone. Dzięki temu sweter nie będzie szturchnięty ostrym drutem.Jeśli kupujesz klejnot, nie daj się skusić na sztuczną biżuterię. To niewiele więcej niż plastik i istnieje wiele niedrogich opcji, które możesz wybrać. Rozważ zakup syntetycznej biżuterii; chociaż są produkowane w laboratorium, są prawdziwymi klejnotami i są tak piękne, jak wszystko, co można znaleźć w naturze.Jeśli masz złotą biżuterię, ważne jest, aby nie używać żrących chemikaliów podczas ich czyszczenia. Silne chemikalia mogą sprawić, że Twoja złota biżuteria będzie matowa i straci swój naturalny połysk. Złotą biżuterię należy czyścić łagodnymi środkami czyszczącymi i ciepłą wodą.Kolekcja biżuterii jest bardzo osobista; to, co naprawdę masz, będzie zależeć od tego, co lubisz. Istnieją jednak wskazówki, które są dość uniwersalne przy wyborze biżuterii, która jest warta wydatku. Te wskazówki powinny poprowadzić Cię we właściwym kierunku, aby dowiedzieć się, co lubisz i co jest warte swojej ceny.