Żele, proszki i granulki do prania – poznaj różnice

Co sprawdza się lepiej? Tradycyjne pranie z zastosowaniem proszku do prania czy może bardziej użycie nowoczesnych środków piorących, takich jak granulki czy żele do prania? Poznaj podstawowe zalety środków do prania!

Proszki do prania to zdecydowanie najpopularniejsze środki piorące. Używane od pokoleń cieszą się opinią wyjątkowo skutecznych w radzeniu sobie z mocnym brudem. Najlepiej jest je stosować wraz z płynem do płukania. Ich zalety to oczywiście spora wydajność oraz łatwość aplikacji.

Żele do prania są jak połączenie proszku do prania z płynem – skuteczne i delikatne. Mają nieco gęstszą konsystencję niż popularne płyny do prania, choć podobnie jak one nie pozostawiają na ubraniach żadnych smug i nalotów. W przypadku mocnych zabrudzeń dobrze jest nanieść odrobinę żelu na plamę, a następnie wrzucić ubrania do pralki. Te nowoczesne środki piorące dobrze rozpuszczają się w wodzie, o wiele szybciej niż zwykły proszek, a do tego są wydajniejsze niż płyny do prania (ich gęsta konsystencja sprawia, że starczają na dłużej). Można je używać do tkanin białych, kolorowych, ciemnych i delikatnych. Zaletą żelu jest również fakt, że idealnie zmiękczają tkaniny i ułatwiają ich prasowanie. Co ważne, żel nadają się doskonale do krótkich programów piorących.

Granulki do prania to stosunkowa nowość wśród środków piorących. Dodaje się je bezpośrednio do bębna pralki. Podobnie jak kapsułki, granulki rozpuszczają się w trakcie prania i stopniowo uwalniają swój zapach. Intensywność aromatu jest w ich przypadku zależna od naszych potrzeb. Ich działanie sprawia, że pranie potrafi utrzymać wyjątkową świeżość nawet do 10 tygodni.

W ofercie włoskiej marki Felce Azzurra znajdziemy wszystkie z wyżej wymienionych rodzajów środków do prania – https://food-trade.pl/produkty/proszek-do-prania/. Proszek do prania Felce Azzurra potrafi usunąć plamy nawet w niskich temperaturach, a do tego doskonale odświeża białe i kolorowe pranie. Żele i granulki nadają się doskonale do różnego rodzaju materiałów, a do tego dostępne są w trzech wyjątkowych zapachach. Wszystkie produkty znajdziesz w sklepach sieci Carrefour, Piotr i Paweł, Merco i Makro. Za ich polską dystrybucję odpowiada Foodtrade Sp. z o.o.