Proste sposoby na uzyskanie kontroli nad swoimi finansami

Czy odczuwasz frustrację z powodu wymykających się spod kontroli finansów? Nie czuj się samotny; wiele osób doświadcza tego, zanim nauczy się, jak zdobyć przewagę.

W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o zarządzaniu finansami osobistymi.Jeśli chodzi o finanse osobiste, najpierw zapłać sobie. Kiedy otrzymasz wypłatę, odłóż co najmniej dziesięć procent swojego dochodu przed opodatkowaniem na oszczędności, zanim wykorzystasz swoją wypłatę do innych rzeczy. Jeśli przyzwyczaisz się do tego, nigdy nie przegapisz tych pieniędzy i będziesz budować swoje konto oszczędnościowe.Jeśli masz dobry wynik kredytowy, uważaj na podpisanie za kogoś, zwłaszcza jeśli ma zły wynik lub nie jest prawdopodobne, że spłaci swój dług. Wspólne podpisywanie nie poprawia w żaden sposób twojego własnego wyniku i wywiera na ciebie dużą presję. Zrób to, jeśli jesteś pewien, że osoba, dla której podpisujesz, może zrobić to samo dla Ciebie.Jeśli szukasz najlepszych ofert, wyłącz pośrednika z równania. Witryny takie jak Expedia i Travelocity mogą zawierać opłaty transakcyjne (chociaż niektóre je zmniejszają, a nawet eliminują). Spójrz na ceny dostępne bezpośrednio na stronach internetowych linii lotniczych i hoteli, które rozważasz. Może się okazać, że jest taniej.Należy pamiętać, że absolwent college’u przez całe życie będzie zarabiał średnio więcej niż absolwent szkoły średniej. Zainwestuj w swoją edukację, abyś mógł inwestować w swoje przyszłe potencjalne zarobki. Proste sposoby na uzyskanie kontroli nad swoimi finansami

Jeśli jesteś już zatrudniony, rozważ uczęszczanie do szkoły online, aby uzyskać dyplom.Przechowuj ważne dokumenty finansowe, gdzie możesz je szybko znaleźć w razie potrzeby.

Obejmuje to dokumenty kredytowe i hipoteczne, deklaracje podatkowe, polisy ubezpieczeniowe i wyciągi bankowe. To wystarczająco stresujące, że nagle potrzebujesz jednego z tych dokumentów bez dodatkowego niepokoju, że nie wiesz, gdzie go znaleźć. Aby być bardziej bezpiecznym, przechowuj kopie niezbędnych dokumentów w innym miejscu, na przykład w skrytce depozytowej.Istnieje wiele wydatków elektronicznych, które będziesz musiał zapłacić w ciągu miesiąca. Jedna wskazówka, którą możesz wykonać, to połączenie Internetu, telefonu i kabla w jeden plan płatności. Istnieje wielu dostawców oferujących zniżki, jeśli dołączysz do ich firmy na wszystkie trzy usługi.Filmy są niezwykle drogie, niezależnie od tego, czy idziesz do kina, czy kupujesz na DVD. Dwie alternatywy, które możesz wypróbować, to filmy w bibliotece lub przez Netflix. Te opcje zapewnią Ci szeroki wybór filmów, które kochasz, w znacznie lepszej cenie dla Twojego budżetu.Jeśli ktoś ma smykałkę do malowania, może rozwinąć go w poboczną pracę, a nawet karierę, która może wesprzeć całe jego finanse osobiste, jeśli tego zapragnie. Reklamując się w gazetach, ulotkach, przekazach szeptanych, reklamach internetowych lub w jakikolwiek inny sposób można budować bazę klientów. Malowanie może przynieść dochód dla finansów osobistych, jeśli zdecydują się go wykorzystać.Udział w konkurencyjnych meczach strzeleckich może być sposobem na uzyskanie korzyści dla finansów osobistych, w sposób, który będzie zabawny i zapozna Cię z nowymi ludźmi. Można wygrać gotówkę lub inne cenne nagrody dla osób, które osiągną najlepsze wyniki, a każdy, kto weźmie udział, nadal będzie miał zabawę i edukację.Jak wspomniano na początku akapitu, brak kontroli nad finansami osobistymi może być bardzo frustrujący. Dzięki otwartemu, gorliwemu umysłowi i dobrym wskazówkom doprowadzenie swoich finansów do formy nie będzie problemem. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w powyższym artykule, aby zadbać o swoje finanse.