Najważniejsze atuty procesu cyklinowania

Drewniana podłoga to powierzchnia pokryta deskami, klepkami czy też innymi elementami wykonanymi z drewna.

Podłogi takie charakteryzują się odpornością na różne uszkodzenia, zużycie oraz wiele innych niekorzystnych czynników. Warto jednak pamiętać, że pomimo swojej trwałości, podłogi drewniane ulegają stopniowemu zużyciu po wielu latach. Warto więc co kilka lat przeprowadzać proces cyklinowania. Jego rezultatem jest utrzymanie drewnianej powierzchni podłogi w idealnym stanie przez długi czas.

Najważniejsze atuty procesu cyklinowania

Co warto wiedzieć o cyklinowaniu i jakie są zalety tego procesu?

Proces cyklinowania polega na używaniu specjalnych maszyn zwanych cykliniarkami. Ich zadaniem jest usunięcie zewnętrznej powłoki podłogi i odsłonięcie głównej warstwy drewna charakteryzującego się piękną fakturą. Po odpyleniu i usunięciu zanieczyszczeń, na tak przygotowaną podłogę nakładane są preparaty zabezpieczające oraz lakier. Zabieg ten jest dość pracochłonny, ale jego efekt utrzymuje się przez wiele lat. Regularne cyklinowanie przeprowadzane co kilka lat pozwoli na utrzymanie podłogi w idealnym stanie.

Aby podłoga kwalifikowała się do cyklinowania, grubość desek nie może być mniejsza niż 0,7 cm. Po zabiegu deski będą bowiem cieńsze o około 1-2 mm. Zbyt cienkie deski są po prostu słabe i podatne na uszkodzenia oraz różne formy zużycia. Najczęściej jednak mamy do czynienia z podłogami, których deski mają grubość 2 cm, więc nadają się one do cyklinowania.

Na rynku działają profesjonalne firmy, takie jak http://www.makowiecki-stolarstwo.pl/cyklinowanie-parkietu/. Oferują one profesjonalne usługi cyklinowania. Zalety tego procesu są następujące:

– podłoga zyskuje atrakcyjny, odświeżony wygląd,
– skuteczna likwidacja różnych zabrudzeń,
– efektywne wyrównanie powierzchni podłogi,
– koszt cyklinowania jest znacznie niższy w porównaniu z wymianą podłogi,
– dzięki temu procesowi można skutecznie likwidować rysy i różne drobne ubytki,
– cyklinowanie umożliwia usunięcie starej warstwy lakieru i nałożenie nowej,
– możliwa jest zmiana wyglądu parkietu.

Więcej informacji na temat cyklinowania znajdziecie na naszej witrynie.