Zalety picia kawy i herbaty

Wiele osób pije rano filiżankę kawy, ma ona działanie pobudzające. Można pić ją w wielu odmianach, z cukrem lub z mlekiem. Kawa przyśpiesz także przemianę materii, i poprawia trawienie.

Kofeina stosowana jest w wielu środkach mających na celu pobudzenie, i w preparatach odchudzających. Może działać także antyalergicznie, zostało dowiedzione iż poprawia koncentrację oraz pamięć krótkotrwałą. Kawa dotarła do Europy w XVII wieku i stała się popularna na całym kontynencie. Początkowo budziła ona kontrowersję, jednak szybko została, zaakceptowana. Z biegiem lat w XVII i XVIII wieku zaczęły powstawać kawiarnie w Anglii, gdzie napój ten stał się bardzo popularny. Już w XVII wieku w Londynie było ponad 300 kawiarni. W wielu kręgach picie herbaty jest swoistym rytuałem, a specyficzny sposób jej przyrządzania powoduje, że jej picie przynosi nam dużo przyjemności. Jedną z herbat która działa bardzo pozytywnie na nasz organizm jest yerba mate która znana jest szerzej raczej od niedawna, ale mieszkańcy Paragwaju cieszą się jej smakiem już od dłuższego czasu. Jest ona zaraz obok herbaty zielonej kolejna, która posiadająca wiele cennych właściwości. Jednak o wiele popularniejsza jest zielona herbata, którą pije się już od ponad pięciu tysięcy lat.

Kiedy regularnie pijemy zieloną herbatę, wówczas, dostarcza ona naszemu organizmowi witamin oraz niezbędnych mikroelementów do jego właściwego funkcjonowania.

Zwiększa ona naszą naturalną odporność, i pomaga zapobiegać nowotworom nowotworom oraz atakom serca. Sportowcy stosują ją jako środek regeneracyjny, po treningu. Należy wspomnieć że na rynku jest biała herbata, która uznawana jest za najszlachetniejszą z herbat. Posiada ona w swoim składzie kofeinę, która wspomaga naszą koncentrację. Wiele ciekawostek na temat kawy i herbaty można przeczytać na blogu swiatkawyiherbaty.com.pl. W Chinach herbata była znana już kilka tysięcy lat temu, pijali ją chętnie cesarze, stosowana była wówczas jako lekarstwo. Najwcześniejsze zapiski na temat herbaty w chinach pochodzą z X wieku p.n.e.