Wynajem działki do celów komercyjnych

Wysokie ceny działek coraz częściej skłaniają firmy do wynajmu, może być to także wynajem długoterminowy, będziemy mogli na naszej działce ulokować budynek, będziemy mogli tam prowadzić sprzedaż czy też zlokalizować punkt usługowy.

Szczególnie może być to istotne w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie ceny są dość wygórowane, z drugiej strony ograniczona jest także dostępność, właściciele gruntów którzy nie chcą sprzedawać na razie swoich terenów oczekując na wyższe ceny, często chcą je wynająć.

Wynajem działki do celów komercyjnych

Jak znaleźć atrakcyjne działki na wynajem?

Oczywiście możemy wówczas ustalić okres wynajmu może być to przykładowo kilka lat, warto również zwrócić uwagę na możliwości zagospodarowania danego terenu. Oczywiście są to działki które posiadają dostęp do wszelkich mediów takich jak energia elektryczna czy woda. Warto także sprawdzić jakie usługi będzie można prowadzić na danej działce, z pewnością warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego w danej okolicy, aby dowiedzieć się jaka może być maksymalna wysokość budynku, czy też minimalna wysokość zabudowy. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować się czy dane teren pod wynajem będzie dla nas odpowiedni.

Coraz więcej firm korzysta z wynajmu działek, ograniczona dostępność działek w danej okolicy powoduje iż często wynajem okazuje się jedyną możliwością jeżeli chodzi o rozpoczęcie działalności na danym terenie. Dlatego też jeżeli nie możemy zakupić gruntu w miejscu które nam odpowiada, wówczas możemy zdecydować się na wynajęcie. Będziemy mogli wówczas odliczyć koszta wynajmu od kosztów prowadzenia działalności gospodarczej co może być dosyć opłacalne jeżeli uda nam się wynegocjować korzystną cenę za wynajem.

Oczywiście możemy sprawdzić wiele różnych działek, warto wykorzystać wyszukiwarki działek takie jak www.maxon.pl/mieszkania/dzialki-na-wynajem. Będziemy mogli określić miasto, obszar w którym poszukujemy działki do wynajęcia. Oczywiście możemy wówczas podpisać odpowiednią umowę na wynajem. Z pewnością będzie to dobry pomysł na szybki rozpoczęcie działalności gospodarczej w danym terenie, często są to działki które uzyskały pozwolenie na budowę, a właściciele są zorientowani jakiego rodzaju działalność możemy prowadzić. Więc może być to bardzo wygodne dla firmy która chcą postawić tam przykładowo sklep.