Wykorzystanie konopi indyjskich ze względu na odmianę

W przypadku konopi indyjskich możemy znaleźć wiele różnego rodzaju odmian, może być to odmiana która wzrasta do wysokości czterech czy pięciu metrów, dzięki temu jest wykorzystywana przemysłowo.

To bardzo dobry pomysł na przędzę, do produkcji różnego rodzaju ubrań, wyrobów odzieżowych. Oczywiście poszukuje się wielu innych zastosowań tej rośliny, może być to przykładowo wykorzystanie w przemyśle papierniczym. Oczywiście niektóre odmiany posiadają zwiększone zawartości środków psychoaktywnych, inne posiadają składniki które sprawiają iż jest to roślina chętnie stosowana w medycynie.

Wykorzystanie konopi indyjskich ze względu na odmianę

Wykorzystanie marihuany w medycynie

Warto zwrócić uwagę iż na medyczne zalety marihuany zwracano uwagę już kilka tysięcy lat temu w starożytnych Indiach, Chinach czy też Japonii stosowano różnego rodzaju maści i olejki które miały za zadanie uśmierzanie bólu. Oczywiście można stosować ją w przypadku także innych przypadłości, przykładowo udowodniono iż może działać bardzo pozytywnie w przypadku ataków padaczki, w przypadku choroby Alzheimera. Oczywiście jest to także środek który lekarze wypisują w przypadku jaskry, a także bólu przewlekłego, może być to ból mięśni czy też stanów.

Obecnie wiele krajów legalizuje marihuanę do celów medycznych, w USA w niektórych stanach możemy ją kupić także w celach rekreacyjnych. W Europie, w Czechach oraz Holandii możliwa jest nawet hodowla kilku krzaków na własny użytek. Z pewnością z biegiem lat kolejne kraje będą legalizowały różne formy marihuany medycznej, obecnie może by zakupić ją w postaci suszu, różnego rodzaju olejków. Można zakupić także różnego rodzaju produkty spożywcze, które posiadają w sobie marihuanę medyczną.

Naturalnie możemy nabyć różne ziarna marihuany, jeżeli chcemy uzyskać marihuanę medyczną z pewnością powinniśmy sprawdzić która odmiana najlepiej nadaje się do tego celu, w tym przypadku będzie to odmiana, która musi posiadać jak największą ilość środka CBD. Warto zwrócić uwagę iż niektóre odmiany będą posiadały środki psychoaktywne, halucynogenne, które nie zawsze będą pożądane w przypadku marihuany medycznej.