Zwrot vat z ue

Odkąd jesteśmy członkami Unii Europejskiej możemy kupować i sprzedawać towary o wiele łatwiej. Jeśli cokolwiek kupujemy w jednym z krajów członkowskich to nie zawsze, ale w większości przypadków należy nam się zwrot podatku vat.

Nie ma znaczenia czy to Niemcy czy inny kraj. Po prostu trzeba będzie przejść przez procedurę, która ma za zadanie zweryfikować nasze dokumenty i naszą firmę. Można złożyć elektronicznie deklaracje do urzędu skarbowego w Polsce. Musimy tylko być płatnikami vat i nasza firma musi funkcjonować na terenie Polski. To dwa najważniejsze warunki, jeśli interesuje nas zwrot vat z zagranicy, o który się staramy. Wysyłamy dokumenty pocztą elektroniczną i teraz urząd skarbowy będzie sprawdzał naszą firmę i to, na jakich zasadach rozliczamy się z podatku. Poprawność dokumentów i faktur z kraju członkowskiego sprawdzać będzie następny urząd skarbowy. Jeśli kupowane było coś w Niemczech to właśnie tam trafią dokumenty. Urzędnicy UE mają cztery miesiące czasu na dokładne sprawdzenie czy należy się firmie zwrot podatku vat czy nie. Jeśli wszystko jest w porządku to pieniądze firma otrzyma na konto w tej walucie, jaka obowiązuje w kraju, w którym jest zarejestrowana. Na obecną chwilę nie ma innego rozwiązania, dlatego urzędy skarbowe tego pilnują. Nie mamy innego wyjścia jak zaakceptować takie warunki.


Pomoc przy zwrocie podatku vat z zagranicy

Firmy, które nie chcą przechodzić samodzielnie przez te wszystkie procedery korzystają z pomocy wykwalikowanych firm. Samo złożenie wniosku nie jest trudne, ale trzeba wiedzieć, jaką dokumentacje i w jakiej formie załączyć, a wtedy można przyspieszyć proces otrzymania pieniędzy na konto. Najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z firmą, która się tym zajmuje, a wtedy wszystkiego się dowiemy. Jeśli będziemy popełniać błędy to możemy na wypłacenie pieniędzy czekać długie miesiące. To, dlatego tuż po wykonaniu zakupów warto byłoby złożyć taki wniosek. W ten sposób uda nam się szybciej wszystko pozałatwiać.