Wybieraj odpowiedniej jakości filtry do oczyszczania powietrza

Zrozumiałe jest, że nie każda placówka zdrowia może być najnowocześniejsza, ponieważ nie wszyscy mogą jeździć porsche, ale w niektórych przypadkach minimalne standardy stanowią większe ryzyko dla pacjentów, niż osoby odpowiedzialne za te udogodnienia są świadome.

Najlepszą praktyką jest posiadanie filtrów o standardzie HEPA montowanych na suficie w celu właściwej ochrony pacjentów i personelu szpitala. Ma to na celu zminimalizowanie możliwości przedostania się zanieczyszczonego powietrza do szpitala. Większość pomieszczeń wymaga również filtrowania powietrza wylotowego za pomocą HEPA, a niektóre są zalecane do włączenia filtracji węglowej. Wydajność oczyszczacza to procent cząstek w danej klasie wielkości wydobytych z powietrza przepływającego przez oczyszczacz. Wielu sprzedawców twierdzi, że ich filtry powietrza są bardzo wydajne, ale niewiele oczyszczaczy powietrza ma wysoką skuteczność jako całość. Potężny wentylator musi przepychać powietrze przez filtr, tworząc różnicę ciśnień po stronie wlotowej. Główną przyczyną są źle dopasowane obudowy i niskiej jakości uszczelki, które pozwalają na wyciek powietrza przez media filtracyjne. Wyciek powietrza nazywa się obejściem. Niedrogie oczyszczacze powietrza stają się selektywnymi filtrami dla większych cząstek w powietrzu. Wybierz filtr absolutny h13 do swojego urządzenia oczyszczającego powietrze.

Cząsteczki omijające zostały już przesiane przez filtr wstępny i przeciśnięte przez małe pęknięcia wypełnione uwięzionym pyłem, z definicji są najmniejsze. Te małe płatki mogą zawieszać się na stałe w powietrzu. Powietrze wygląda na czyste, na filtrze wstępnym gromadzi się duży pył, główny filtr zmienia kolor na szary, tak jak powinien, a konsument jest zadowolony. Ale niebezpieczne drobne cząsteczki nie są usuwane z powietrza. Różnica w wydajności między oczyszczaczami powietrza w typie HEPA, a profesjonalnymi systemami filtrów o standardzie HEPA wynika głównie z ograniczenia możliwości produkcji masowej i maksymalizacji zysków.