Jak dobrać funkcjonalne oświetlenie do domu?

Aranżacja wnętrza wymaga wybrania odpowiednich źródeł światła, będzie to światło główne, czyli żyrandol czy też kinkiet, oraz oświetlenie dodatkowe, takie jak różnego rodzaju lampki, lampy stołowe, kinkiety ścienne.

Należy wybrać światło, które będzie odpowiednie do danego pomieszczenia, jego wielkości. Dobierzemy żarówki o odpowiedniej mocy, obecnie mogą być to żarówki LED, które są energooszczędne. Dzięki temu stworzymy miejsce przyjazne i dobrze oświetlone.

Jak dobrać funkcjonalne oświetlenie do domu?

Szklane oprawy do oświetlenia

Odpowiednie oświetlenie będzie miało pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, wybranie żarówek energooszczędnych pozwoli zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Pamiętajmy także, aby światło posiadało odpowiednią barwę, mogą to być żarówki o barwie białej lub też ciepłej. W zależności od pomieszczenia możemy wykorzystać różnego rodzaju oświetlenie dodatkowe. W kuchni dobrze sprawdzają się dodatkowe panele LED pod meblami, możemy zastosować dodatkowe punkty świetlne w salonie przyczepione do ściany, będzie to także lampka w sypialni, która przyda się osobom, które lubią czytać książki. Możemy wybierać oświetlenie w różnych kształtach, w różnej kolorystyce, wybór jest obecnie bardzo duży.

Bardzo ciekawym pomysłem, jeżeli nie wiemy, jakie oświetlenie wybrać, może być klasyczna lampa podsufitowa, dostępnych jest wiele lamp szklanych, okrągłych, które dają światło równomierne na całe pomieszczenie. Można zastosować kilka lamp podwieszanych do sufitu, ustawić je w taki sposób, aby oświetlały całe pomieszczenie. Dużym zainteresowaniem cieszą się lampy szklane, można wybrać różną średnicę klosza, ich zaletą jest także możliwość dobrania odpowiedniej wysokości. Dzięki temu zadbamy o oświetlenie w domu, zapewnimy sobie dobre warunki także do pracy, lampy tego typu bardzo dobrze sprawdzają się w biurach.

Proste lampy szklane możemy zastosować w każdym pomieszczeniu, dobrać wielkość, jak również moc żarówki. Oprawy najczęściej dostosowane są do żarówek z gwintem E27, możemy wykorzystać żarówki energooszczędne o mocy do 60W. Zaletą wykorzystania kuli jest także łatwość w ustawieniu wysokości.