Wszechstronne i łatwe w obsłudze bramy przesuwne

Bramy przesuwne stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w miejscach, w których jest ograniczona przestrzeń do swobodnego działania bram skrzydłowych i gdzie wymagane jest większe bezpieczeństwo i mniej dostępnego miejsca.

Często bramy przesuwne mogą również stanowić część zintegrowanego systemu obwodowego, który obejmuje ogrodzenie i inne funkcje bezpieczeństwa, takie jak kontrola dostępu i nadzór elektroniczny.

Wszechstronne i łatwe w obsłudze bramy przesuwne

Wybierz trwałe i niezawodne wózki do bram przesuwnych 80x80x5

Coraz częściej preferowane są również bramy przesuwne automatyczne, wybrane przez konsumentów ze względu na ich wydajność i łatwość obsługi, a także wszechstronność. Obecnie elektryczne bramy przesuwne są szeroko stosowane w budynkach mieszkalnych, edukacyjnych, wojskowych, handlowych, magazynowych, użyteczności publicznej i wysokiego ryzyka, jak place budowy czy placówki transportowe. Bramy przesuwne znajdziemy w dwóch modelach działania. Bramy przesuwne na gąsienicach poruszają się po stałym torze, po którym większość ciężaru bramy przenoszona jest na kołach. Tor montowany jest wzdłuż otworu, biegnąc u podstawy bramy, a sama brama zazwyczaj działa automatycznie.

Konstrukcja bramy przesuwnej wspornikowej jest zrównoważona i dlatego nie wymaga toru biegnącego wzdłuż otworu. Brama tego typu wsparta jest na zamontowanych na słupku rolkach, które przesuwają się po szynie rurowej zamontowanej w dolnej części bramy. Rolki prowadzące u góry umożliwiają również ruch bramy. Konstrukcja bram przesuwnych może być jednoskrzydłowa lub dwuskrzydłowa do rozpięcia oraz teleskopowa.

Kluczową zaletą bram przesuwnych jest to, że zajmują mało miejsca i nadają się do miejsc, w których za bramą jest ograniczona przestrzeń. Nadają się do wysokich i ciężkich konstrukcji ogrodzeń i mogą obejmować bardzo szerokie otwory. Mogą mieć również niższy profil od podłoża. Bramy przesuwne zapewniają duże bezpieczeństwo, ponieważ trudno je otworzyć siłą, a dostęp do kilku wrażliwych punktów ich konstrukcji jest utrudniony. Możesz również zakupić wózki do bram przesuwnych 80x80x5, jeśli twoja brama nie działa prawidłowo i zacina się. Dzięki solidnej konstrukcji są niezwykle niezawodne w niesprzyjających warunkach pogodowych, w tym przy silnym wietrze.