Popularny kamikaze shot

Każdy z nas posiada swój ulubiony alkohol. Pośród serwowanych w barach alkoholi znajdziemy także różnego rodzaju koktajle czy drinki. Z pewnością koktajle występują w bardzo wielu różnych odmianach.

W zależności od tego co będziemy preferowali, można wybierać spośród wielu bogatych smaków. Często koktajle opierają się na wódce do której dodawany jest sok owocowy. Często również koktajle są różnokolorowe, można to osiągnąć dzięki powolnemu wlewaniu różnych składników. Można oczywiście również za pomocą shakera wymieszać dokładnie wszystkie składniki. W zależności od szklanki, w jakiej podawane są koktajle, można dołączyć również do nich słomki. Ciekawym dodatkiem do koktajlu będzie również cytryna, lub też oliwka. Do niektórych koktajli dodawane są również stylowe parasolki. W wielu wypadkach koktajle opierają się na wódce. Rozcieńczane są natomiast za pomocą soków owocowych. Dzięki temu zyskują one dużo na smaku, koktajle mogą być dodatkowo także słodzone, aby uzyskać lepszy smak. Z pewnością jednym z najpopularniejszy mini drinków jest kamikaze shot, który cieszy się dużym powodzeniem na wielu imprezach na całym świecie. Kamikadze to jedna z najbardziej znanych wódek w barze. Shot jest nieco słodki, ma odrobinę cierpkiej limonki, co ważne jest bardzo łatwy do przygotowania. Legenda głosi, że kamikadze zostały opracowane jakiś czas po II wojnie światowej w Japonii w amerykańskiej bazie morskiej.

W latach 70. i 80. XX wieku, kiedy wódka była bardzo popularna, kieliszek stał się podstawowym elementem barów w USA. Istnieją również kolorowe kamikaze w zależności od składu. Z pewnością w wielu krajach skład może nieco się różnic, dlatego w barach na całym świecie możemy spróbować różnych shotów. Wiąże się to przykładowo z ilością i smakiem limonki. Niektóre mogą być bardziej kwaśne, dużo zależy od pory zbiorów i odmiany. Z pewnością każdy barman będzie wiedział przyrządzić takiego shot, są one bardzo popularne wśród wielu wielbicieli mocniejszych trunków. Z pewnością jest to dobry pomysł jeżeli chcemy przygotować większą ilość shotów na większą imprezę.