Ogrzewanie gazowe z własną instalacją i zbiornikiem

Ogrzewanie gazowe cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów prywatnych czy też firm ze względu na prostą obsługę, brak emisji zanieczyszczeń.

Często wybierają je właściciele domów jednorodzinnych, ogrzewanie gazowe można obecnie łatwo zautomatyzować, sterować temperaturą. Dzięki temu nie musimy obsługiwać kotła tak jak w przypadku opalania węglem czy pelletem. Możemy skorzystać z dostępu do sieci, jeżeli mieszkamy w aglomeracjach miejskich, lub też wykorzystać indywidualną instalację gazową opartą na własnym kotle.

Ogrzewanie gazowe z własną instalacją i zbiornikiem

Jakie zalety posiada ogrzewanie gazem płynnym?

Usytuowanie zbiornika na gaz zależy od wielkości, kształtu naszej działki, powinniśmy pamiętać, iż wymagane jest zachowanie odstępu 3 m od budynków w przypadku zbiornika naziemnego. Zbiorniki podziemne możemy umieścić bliżej zabudowań, zwracamy uwagę także na granicę działki oraz na różnego rodzaju media, które mogą przebiegać przez naszą działkę. Dlatego instalację powinny wykonywać doświadczonej firmy, które wiedzą w jaki sposób optymalnie zlokalizować zbiornik na naszej posesji.

Gaz propan będzie zasilał piec, kuchenkę gazową, dzięki temu możemy podgrzać wodę, jak również wykorzystać piec do ogrzewania za pomocą kaloryferów czy też ogrzewania podłogowego. Instalacje gazowe są popularne ze względu na łatwość obsługi, możemy programować temperaturę w zależności od pory dnia, nie musimy dokładać do pieca węgla czy też innego wkładu. W procesie spalania gazu powstaje mniej substancji niebezpiecznych dla naszego zdrowia, jest to także mniejszy piec niż tradycyjny, który możemy łatwo umieścić w piwnicy, kotłowni czy też suszarni.

Gaz charakteryzuje się dużo lepszą wydajnością niż inne sposoby ogrzewania, dlatego przydomowa instalacja tego rodzaju jest bardzo dobrym pomysłem. Dla wielu osób ogrzewanie gazem płynnym to także duża wygoda, dlatego chętnie stosuje się tego typu rozwiązania w budynkach prywatnych, jak również w firmach.