Naturalna henna może zabarwić włosy na różne kolory

Jeśli kiedykolwiek pokolorowałaś jajko, pomalowałaś meble lub zafarbowałaś koszulkę, doświadczyłaś niesamowitej transformacji, jaką może wywołać kolor w naszym otoczeniu.

Komercyjne rozjaśniacze i farby do włosów składają się z utleniaczy, takich jak nadsiarczan potasu i amonu lub nadtlenek wodoru, amoniak jako środek alkalizujący oraz kolor, który osadza się, gdy środek rozjaśniający usuwa naturalny kolor włosów. Zanim jakikolwiek trwale barwiący włosy kolor ze standardowej farby wniknie w łodygę włosa, nadtlenek i amoniak muszą otworzyć naskórek lub zewnętrzną warstwę, aby barwne chemikalia mogły dostać się do naturalnych cząsteczek pigmentu włosa. Z drugiej strony naturalna henna otula łodygę włosa i pogłębia kolor, im dłużej pozostawiasz ją na włosach, zazwyczaj zajmuje to około czterech godzin. Ważne jest, aby wiedzieć, jednak istnieje wiele ostrzeżeń, aby nie używać henny na włosach, które zostały wcześniej przetworzone chemicznie, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenia. Podobnie nakładanie farby na włosy farbowane henną nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Barwniki henny zaczynają działać pod wpływem ciepła, dlatego po nałożeniu gotowej mieszanki warto włosy zawinąć w folię, a następnie w turban z ręcznika. Naturalna henna może zabarwić włosy na różne kolory

Ważne jest, aby go trzymać hennę w cieple, aby kolor dobrze się rozwinął.

Hennę pozostaw na włosach od dwóch di czterech godzin, w zależności od wybranego koloru, ale 6 godzin zapewni najgłębszy odcień. Następnie włosy należy dokładnie wypłukać aż do osiągnięcia czystej wody. Całkowite wywołanie koloru zajmie nawet 48 godzin, więc nie zdziw się, jak od razu wyglądają twoje włosy, ponieważ kolor zmieni się po tym czasie. Możesz również używać henny jako odżywki, przykładowo Pole henny Cassia henna bezbarwna. Henna jest trwałym barwnikiem, więc nie musisz się martwić, że kolor z czasem wyblaknie. Możesz ponownie aplikować mieszankę, aby uzyskać głębszy i bardziej żywy kolor, lub po prostu nałóż nieco pasty na odrosty, gdy włosy urosną po jakimś czasie. Poprawiając nasadę włosów, pozostaw hennę na taki sam czas jak poprzednia aplikacja, aby uzyskać podobny kolor.