Kwiaty dla kobiet jako prezent

Aby zadowolić dziewczynę, nie musisz czekać na oficjalną okazję. Niezależnie od okazji – uroczystej lub zwykłej – otrzymanie bukietu w prezencie jest zawsze przyjemnością. Prezentacja kwiatu w doniczce jako prezentu dla kobiety staje się modną alternatywą dla zwykłego bukietu. Ale najważniejsze, aby się nie mylić, ponieważ język kwiatów jest polisyllabiczny.

Jak wybrać kwiaty na dzien kobietet 

Dawanie kwiatów w doniczkach jest prawie zawsze właściwe, z wyjątkiem pierwszej randki lub ślubnych pozdrowień. Ponadto istnieje praktyczna strona takiego prezentu – jeśli zwykły bukiet zniknie w ciągu 3-4 dni, roślina-gospodarz zachwyci właściciela przez ponad rok. Wybór kwiatów doniczkowych dla dziewczynki zależy od wielu czynników:

Status i zawód (głowa, nauczyciel, dziewczyna).

  • Wielkość pokoju

  • Trudność wyjazdu.

  • Zamiar dawcy.

  • Do parapetów

Ważna jest zmiana lub zakup mieszkania. Wypełnij nową obudowę pozytywną atmosferą, komfortem dzięki roślinom kwitnącym. Wnętrza zdobią następujące rodzaje roślin: araukaria, anturium, dracena, sheflera, cordilina, spathiphyllum, fatsia. Wybierając kwiat, weź pod uwagę niektóre cechy: czy dziewczynie udaje się dbać o roślinę, jakie rozmiary kwiatów będą optymalne dla jej domu, czy też istnieje alergia na wyraźne aromaty kwiatowe itp.

Idealny prezent w doniczce:

Spathiphyllum jest delikatny i ma popularne nazwy: „Kobiece szczęście” lub „Biały żagiel”. Dawanie dziewczynki w domu jest bardzo symboliczne. Prosta roślina z unikalnymi pąkami.

Anturium jest symbolem szczęścia rodzinnego. Właściwa ekstrawagancka dama, odważna, niezwykła. Ma pozytywną energię, budzi zaufanie.

Maranta – jasna i kolorowa, ozdobi każde wnętrze. Prezent na zwycięstwo dla domu. Roślina otrzymała przydomek „Modlitwa” lub „10 przykazań” ze względu na możliwość połączenia dwóch liści w jeden.

8 marca

Dawanie wiosennych kwiatów w doniczkach na przyjęcia dla kobiet staje się dobrą tradycją. Pięknie zdobione rośliny domowe, miniaturowe i urozmaicone – świetny dodatek do wakacji. Jakie prezenty kwitnące lubią otrzymywać dziewczyny:

 

Tulipany są symbolem delikatnych uczuć, wiosny i dobrego nastroju.

Hiacynty – duża paleta kolorów. Wieloletnia roślina zachwyci Cię niesamowicie pięknymi, bogatymi, kwitnącymi czapkami.

Krokusy są pierwszymi wiosennymi poprzednikami, które przynoszą świeżość. Dobrze wyglądają we wnętrzu pokoju i biura.

Przyjęcie urodzinowe

Każda dziewczyna chce uzyskać w tym dniu coś wyjątkowego, uzupełnionego eleganckim bukietem. Wybierając kwiaty, weź pod uwagę ilość i rodzaj (wartość) kwiatu, aby uniknąć błędów. Ale garnek niezapominajki, orchidei, tulipanów wymaga minimum czasu na wybór i zaprojektowanie – prawie gotowy prezent. Jaki kwiatek w doniczce powinna dać dziewczyna na urodziny, jako najlepsza alternatywa dla dobrego bukietu?

Kwiatowe interpretacje pomogą określić prezent:

Orchidea jest rośliną wyłącznie domową. Wyjaśnia bez słów: „Będę cię kochał sam”.

Różowy pokój to ozdobne pąki od jasnobiałego do bordowego. Ma to znaczenie: biały – przyjaźń, czerwony – miłość, burgund – atrakcja seksualna.

Hiacynt to bardzo piękna roślina. Ale należy tego używać ostrożnie. W języku kwiatów taki prezent oznacza, że ​​stosunek do dziewczyny nie jest poważny.

Kwiaty doniczkowe w prezencie

Musisz celowo wybrać piękne kwiaty w doniczkach, znając nałogi danej osoby, jej położenie i opiekę. Taki prezent jest uniwersalny, ale nie wszystkie kwiaty mogą pasować do sytuacji lub charakteru osoby. Powinieneś bezpośrednio skonsultować ze sprzedawcą, jakie kwiaty w doniczkach, aby dać dziewczynie i zamówić rośliny doniczkowe wysyłka. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że priorytetem dla dziewczyny jest wizualne postrzeganie piękna, oryginalność form lub aromat kwiatu.

Kwitnienie

Rośliny kwiatowe nie mogą być kontynuowane przez cały rok. Jeśli udało Ci się znaleźć fiołek, cyklamen lub begonię – to wielkie szczęście.

Fioletowy (Saintpaulia) – przytulny aksamitny kwiat domowy nadaje się jako prezent dla każdej kobiety. Różowe kwiatostany dla młodej dziewczyny, fioletowe – dla starszych kobiet.

Cyklamen – pastelowe kolory pąków są odpowiednie dla młodych dziewcząt. Delikatny z luksusowymi grubymi liśćmi, nadaje niepowtarzalny klimat.

Begonia – aromat i piękno rośliny odpowiadają świątecznemu nastrojowi. Roślina to krzak usiany małymi gwiazdkami na tle bujnych zielonych liści.

Wnętrze

Wiele interesujących kwitnących kwiatów w doniczkach bardzo dobrze wpasowuje się we wnętrze. Spójrzmy na kilka:

Gerbera – duże kwitnienie z dużymi wydłużonymi liśćmi. Zakres odcieni od pastelowych po najjaśniejsze. Odpowiedni dla optymistycznych i przedsiębiorczych dziewcząt.

Kalatea – z dużymi wielokolorowymi liśćmi na łodydze. Udekoruj każde wnętrze unikalnym rodzajem kwiatostanu. Idealny do dużego pokoju.

Euonymus – tkacka roślina doniczkowa; Nie zachoruje po przycięciu łodygi. Możesz dostosować wysokość według potrzeb.