Jak wybrać bezpieczne zabawki dla dzieci

Praktycznie wszystkie materiały niebezpieczne używane obecnie do produkcji zabawek można zastąpić materiałami bezpiecznymi i przyjaznymi dla środowiska.

Przykładowo zamiast zabawek plastikowych, elektronicznych i na baterie możemy wybrać dla naszego dziecka zabawki drewniane, bezpieczne, trwałe, estetyczne i nie zawierające niebezpiecznych substancji czy chemikaliów.

Jak wybrać bezpieczne zabawki dla dzieci

Wybierz bezpieczne i edukacyjne klocki drewniane dla dzieci

Unikaj zabawek zawierających ftalany, ołów i bisfenol A (BPA). Syntetyczny związek plasuje się na szczycie listy toksycznych zanieczyszczeń występujących w zabawkach wraz z chromem, kadmem i arsenem. Odwiedź lokalne sklepy i targi rzemieślnicze i wybieraj wysokiej jakości zabawki wolne od toksyn. Również wiele sklepów online prowadzi sprzedaż drewnianych zabawek i klocków dla dzieci bez toksyn i zawierających tylko bezpieczne barwniki. W miarę możliwości unikaj plastikowych zabawek, ponieważ zawierają one wiele toksyn, które z czasem uwalniają się.

Kiedy tylko możesz, wybieraj zabawki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak niepomalowane drewno lub tkaniny organiczne, takie jak włókna bambusowe, bawełna lub len. Rzadko zawierają szkodliwe pestycydy i powinny być stosunkowo bezpieczne dla dzieci. Kupując puzzle, książki i inne drukowane zabawki, upewnij się, że zostały wydrukowane na odpowiednim materiale przy użyciu naturalnych atramentów. Zamiast czuć się pod presją rówieśników swojego dziecka, kupuj zabawki rozważnie.

Dodatkowe pieniądze wydane na zakup wysokiej jakości zabawek mogą okazać się mądrą inwestycją. Wysokiej jakości zabawki i klocki drewniane dla dzieci mogą przetrwać więcej niż jedno dzieciństwo, dzięki czemu na dłuższą metę mają niezwykle dobrą wartość. Renomowane marki mają zwykle większą przejrzystość w zakresie swoich polityk i procedur, a zatem częściej oferują towary, które są przyjazne dla środowiska i bezpieczne. Zamiast wybierać zabawki na baterie, rozważ opcje, które dzieci poruszają własnymi rękami i wyobraźnią. Utrzymanie aktywności fizycznej i umysłowej dzieci może stanowić solidną podstawę zdrowego i szczęśliwego życia.