Jak dobrać podłogi do naszego domu?

Panele podłogowe cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, którzy chcą wykończyć mieszkanie.

Robią remont, aby ich podłoga wyglądała ładnie, a panele jest to alternatywa dla droższych parkietów drewnianych czy desek. Należy pamiętać, że w przypadku podłogi drewnianej będziemy także mieli wyższą warstwę podłogi, może się to wiązać z potrzebą podnoszenia innych poziomów, przykładowo w przedpokoju czy kuchni. Oczywiście mamy obecnie do wyboru bardzo wiele różnych paneli, możemy dobrać różne kolory, różne okleiny, które będą imitowały różne rodzaje drewna. Produkowane obecnie panele są bardzo odporne na ścieranie, a jeżeli kupimy wysokiej klasy panele, będą nam one służyły przez wiele lat. Oczywiście bardzo dobrze imitują drewno, zatem jeżeli posiadamy przykładowo meble drewniane, możemy znaleźć panele, które będą idealnie współgrały z naszymi meblami. Możemy znaleźć bardzo wiele różnych odcieni, kolorów, faktury, może być to dąb, olcha, brzoza, dzięki temu każdy znajdzie odpowiednie panele do swojego domu czy mieszkania. Oczywiście dostępnych jest wiele innych kolorów, przykładowo jeżeli będziemy chcieli stworzyć ciemniejszą podłogę, wówczas dobrym kolorem może okazać się wenge. Jak dobrać podłogi do naszego domu?

Na rynku dostępne są także panele wodoodporne, mogą być to przykładowo panele winylowe, i są bardzo dobrym pomysłem do naszej łazienki czy też kuchni.

Nie przenikają ani nie pochłaniają wody tak jak tradycyjne panele czy też podłogi drewniane, jest to bardzo dobre rozwiązanie również z tego względu, że łatwo się je czyści, a nasza podłoga może być łatwo utrzymana w czystości, wystarczy przetrzeć je mokrą ścierką. Warto zwrócić uwagę na produkty moduleo panele winylowe tego rodzaju są bardzo wytrzymałe, można je łatwo docinać, układać w naszych kuchniach, łazienkach. Jest to z pewnością bardzo praktyczne rozwiązanie, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie panuje wysoka wilgotność, można je ułożyć przykładowo także w naszej piwnicy. Oczywiście panele winylowe mogą dobrze współgrać z tradycyjnymi panelami w naszym domu, ze względu na możliwość wybrania wielu różnych rodzajów okleiny.