Gdzie zastosujemy podkładki papowe?

Kiedy budujemy dach na domu jednorodzinnym powinniśmy zwrócić uwagę aby był odpowiednio zaizolowany, w tym przypadku będziemy stosowali odpowiednią watę, dodatkowo coraz częściej wykorzystuje się również piankę uszczelniającą.

Naturalnie na tego rodzaju warstwy będziemy także stosowali warstwę wodoodporną, może być ta folia czy papa. Najczęściej będzie ona przybijana za pomocą gwoździ do elementów konstrukcyjnych dachu. Oczywiście w tym przypadku należy wykorzystać podkładki papowe, spowodują one iż gwoździe nie będą przechodziły na wylot papy, podobnie jak również uderzenia młotka nie wyrządzą szkody.

Gdzie zastosujemy podkładki papowe?

Dlaczego warto stosować podkładki papowe?

Podkładka papowa ze względu na dość dużą powierzchnię nie będzie przebijała papy, w tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę iż możemy wykorzystać je także w przypadku mocowania różnych innych materiałów, przykładowo materiałów gumowych czy też piankowych. Bardzo dobrze sprawdzają się także w przypadku kiedy chcemy lepiej zamontować watę ocieplającą. W zależności od materiału który będziemy mocowali powinniśmy zwrócić uwagę na średnicę podkładek, możemy dobrać większą średnicę jeżeli materiał który chcemy zamocować będzie mniej trwały.

Ważne jest aby wybierać podkładki papowe ocynkowane, zapewni to ich bardzo wysoką wytrzymałość na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, wodę, wilgoć która może panować na poddaszu. Naturalnie dzięki temu ilość miejsc w których będziemy mogli je zastosować będzie dużo większa, dlatego podkładki papowe ocynkowane znajdują zastosowanie w wielu rozwiązaniach budowlanych. Mogą posiadać różną grubość, najczęściej będzie to grubość 1 mm.

Podkładki tego rodzaju wykorzystuje się w bardzo wielu zastosowaniach, także możemy znaleźć je u tapicera, nie tylko u dekarza czy też innych budowlańców, którzy będą wykorzystywali podkładki papowe do przybijania elementów nieco bardziej kruchych czy też takich które łatwo przebić standardowymi gwoźdźmi. Oczywiście bez problemu zakupimy różne wielkości, możemy je poszukiwać w sklepach budowlanych, w sklepach materiałami wykończeniowymi, najczęściej będziemy spotykali je w pudełkach sprzedawane na kilogramy.