Przyjdź i sprawdź te przydatne wskazówki dotyczące astmy!

Jeśli jesteś jedną z milionów osób cierpiących na astmę na świecie, które uważają, że ich leki nie radzą sobie z objawami, z przyjemnością dowiesz się, że większość objawów można złagodzić, stosując proaktywne kroki, takie jak poprawa środowiska.

Ten artykuł poprowadzi Cię przez niektóre z tych metod, aby to zrobić.Nie pal w pobliżu dziecka z astmą. Jednym z głównych powodów, dla których ludzie cierpią na astmę, jest bierne palenie. Jeśli Twoje dziecko znajduje się w miejscu, gdzie ludzie palą, usuń je szybko, aby uniknąć ataku astmy.Upewnij się, że prawidłowo używasz inhalatora. Znajdź dobre miejsce i postępuj zgodnie ze wszystkimi wskazówkami dostarczonymi przez producenta produktu. Pamiętaj, że użycie inhalatora pomoże ci tylko wtedy, gdy zawarty w nim lek dostanie się do płuc. Wdychając powietrze, rozpylaj wymaganą dawkę w ustach. Wstrzymanie oddechu na co najmniej 10 sekund daje czas, aby mgła lecznicza z inhalatora rozprzestrzeniła się w płucach.Jeśli Twoja sytuacja w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego nie może pomóc Ci z astmą, porozmawiaj z pracownikiem socjalnym. Leki na astmę są koniecznością, a pracownik socjalny może pomóc w znalezieniu niedrogiego sposobu na aktualność recept.Utrzymuj wilgotność w domu na kontrolowanym poziomie za pomocą osuszacza. Miejsca, które są suche i czyste, powinny pozostać na szczycie listy metod leczenia astmy. Zapewnienie niskiej wilgotności w domu oznacza, że ​​żyjesz i oddychasz w bardziej idealnych warunkach, które pomagają uniknąć sezonowych czynników wywołujących ataki.Jeśli cierpisz na ostry atak astmy, a Twój awaryjny inhalator nie jest w stanie go opanować, poproś o pomoc. Ataki astmy mogą się bardzo szybko pogorszyć. Lepiej udać się do lekarza, a nawet do szpitala na drobny atak, niż zostać w domu podczas poważnego ataku i ponieść konsekwencje. Dobrym pomysłem jest trzymanie telefonu komórkowego naładowanego i łatwo dostępnego. Zachowaj kontakty alarmowe w szybkim wybieraniu.Jeśli cierpisz na astmę, powinieneś mieć świadomość, że zwierzęta mogą powodować ataki astmy. Przyjdź i sprawdź te przydatne wskazówki dotyczące astmy!

Chociaż możesz nie mieć żadnych konkretnych alergii związanych ze zwierzętami, zwierzęta gromadzą brud i inne szkodliwe substancje, które mogą wywołać atak, gdy się do nich zbliżysz.

W szczególności należy uważać na zwykłe zwierzęta domowe, takie jak psy i koty.Jeśli jesteś w ciąży lub próbujesz zajść w ciążę, porozmawiaj ze swoim lekarzem, ale nie odstawiaj natychmiast leków na astmę. W wielu przypadkach, zwłaszcza u osób z ciężką astmą, zaprzestanie stosowania leków na astmę jest bardziej szkodliwe dla płodu niż działanie leku. Bez odpowiedniego leczenia astma hamuje dostęp tlenu do krwiobiegu, co oznacza, że ​​ciężarna kobieta z nieleczoną astmą nie może dostarczać natlenionej krwi swojemu dziecku.W celu tymczasowego złagodzenia objawów astmy istnieją leki łagodzące szybką ulgę. Są to doustne kortykosteroidy i leki rozszerzające oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela są często nazywane lekami ratunkowymi i otwierają drogi oddechowe i umożliwiają przepływ większej ilości powietrza. Kortykosteroidy są przeznaczone do krótkotrwałego stosowania i są połykane lub podawane we wstrzyknięciu. Działają poprzez leczenie stanów zapalnych w drogach oddechowych.Jeśli masz astmę, powinieneś unikać miejsc o wysokim poziomie kurzu. Pył może bardzo łatwo wywołać atak astmy. Niektóre miejsca o wysokim poziomie kurzu to strychy, piwnice i niezamieszkane domy, które były niezamieszkane przez pewien czas. Jeśli musisz wejść w zakurzone miejsce, nie używaj żadnych wentylatorów. Wentylatory rozniosą kurz wokół ciebie.Nieleczona astma może przerodzić się w chorobę zagrażającą życiu. Zawsze powinieneś szukać odpowiedniej pomocy medycznej, gdy zauważysz oznaki nasilających się objawów. Jednakże, jeśli wytrwale próbujesz poprawić swój stan, przekonasz się, że astmę można rzeczywiście opanować. Zastosuj te wskazówki, aby kontrolować astmę i zacząć cieszyć się życiem.