Dobierz ubranie do poziomu aktywności

Jeśli podczas ćwiczeń, treningu, wspinaczki, biegania, jazdy na rowerze czy innej aktywności fizycznej jest ci zbyt ciepło, a skóra klei się od potu, prawdopodobnie źle dobrałeś ubiór.

Odpowiednia koszulka termoaktywna zapewni lepsze utrzymanie temperatury w każdych warunkach pogodowych, jednocześnie skuteczniej odprowadzając pot.

Dobierz ubranie do poziomu aktywności

Zalety doboru odpowiedniej koszulki termoaktywnej

Nakładanie warstw to najprostszy sposób na ochronę ciała przed ekstremalnymi temperaturami. Warstwa podstawowa jest najbliższa twojemu ciału, dlatego zwróć uwagę, z jakich materiałów jest ona wykonana, a nie będziesz się martwić o pot, przegrzanie czy zmarznięcie. Odpowiednio dobrane koszulki termoaktywne skutecznie odprowadzają pot, zapewniają swobodę ruchów podczas aktywności na świeżym powietrzu, można je nosić pod wierzchnią warstwą odzieży, co znacznie poprawia funkcję izolacji. Więcej powietrza jest uwięzione przy użyciu kilku cienkich warstw ubrań niż przez nieporęczną, grubą i pojedynczą warstwę, dlatego koszulki termoaktywne poprawiają również wentylację i zapobiegają przegrzaniu czy wychłodzeniu organizmu.

Dodatkowo koszulki termoaktywne oprócz komfortu mogą mieć również ciekawe nadruki, dlatego nie musimy rezygnować z atrakcyjności takiej odzieży. Kupując odzież i bieliznę termiczną oczekujesz wydajności, trwałości i komfortu w każdych warunkach. Zwracaj więc uwagę na jakość wykonania, szwy, elastyczność i trwałość materiału użytego do wykonania tego typu odzieży funkcjonalnej.

Bielizna termiczna i koszulki termoaktywne działają jak druga skóra, tworząc warstwę izolacyjną między ciałem a tkaniną i czynnikami zewnętrznymi. Idealne dopasowana koszulka będzie wspierać, ale nie może uciskać. Jeśli ubiór reklamowany jest jako sportowy, oczekuj, że będzie dobrze przylegał do ciała. Jeśli jest źle dopasowana czy wykonana z nieodpowiednich materiałów, odzież może tworzyć gorące kieszenie zamiast rozprowadzać ciepło, powodując dyskomfort. Dopasowujące się do sylwetki koszulki termoaktywne pozwalają uniknąć tego problemu, umożliwiając bardziej komfortowe noszenie pozostałych warstw odzieży na sobie.