Deski postarzane w aranżacji domu

Obecnie aranżacje wielu domów są stylizowane na takie bardzo nowoczesne, ale to wcale nie oznacza, że jest to jedyne dostępne rozwiązanie.

Czasami można pokusić się o aranżację nietypową i uzyskać dzięki temu fenomenalny rezultat. W każdym przypadku efekt będzie zależny od naszych starań. Jeśli nie chcemy podążać za innymi, tylko wolimy przygotować wystrój, który będzie inny, to z powodzeniem możemy w nim wykorzystać na przykład deski postarzane. Takie deski można położyć na przykład na podłodze, ale bardzo ładnie będą wyglądać też w aranżacji, w jakiej znajdą się na przykład na ścianach lub jako materiał konstrukcyjny mebli. Styl taki jest dość rzadko spotykany, a przez to robi jeszcze większe wrażenie. Jeśli ktoś lubi sztukę, historię i zabawę stylami, to świetnie się w takich wnętrzach odnajdzie.
Deski postarzane w aranżacji domu

Jak wykorzystać deski postarzane?

Nawet to nowoczesne wnętrze, może wyglądać na nieco starsze niż jest w rzeczywistości, jeżeli wykorzystane w nim elementy będą stylizowane na takie z poprzednich epok. Część osób wykorzystuje na przykład zabytkowe meble, a my proponujemy całkiem inne podejście, mianowicie rozwiązanie, które zakłada celowe wykorzystanie elementów specjalnie postarzanych. Mogą być to na przykład meble, które poddaje się celowym uszkodzeniom i zarysowaniom poprzez przecieranie papierem ściernym, a później maluje na kilka różnych odcieni, by wyglądały tak, jakby miały wiele lat. W ten sposób można przygotować na przykład nowe meble ze sklepu, ale w ofertach niektórych producentów są gotowe meble i dodatki tego typu. Drugim sposobem, w jaki można wykorzystać drewniane deski z widocznymi uszkodzeniami jest przygotowanie blatów do kuchni lub blatu stołu, ale świetny pomysł na deski postarzane to również specjalne okleiny na ściany lub doniczki do ogrodu czy na taras. Najpopularniejsze zastosowanie deski takie mają jednak na podłogach, gdzie dają niesamowity efekt historycznej wręcz aranżacji.