Stadia zaoczne na Politechnice Warszawskiej na kierunku IT

Aby nasze przedsiębiorstwo mogło prawidłowo funkcjonować, warto zadbać o właściwe zarządzanie. Z pomocą nam przyjdą nam studia na kierunku zarządzanie.

Dzięki nim studenci zdobędą wiedzę merytoryczną i praktyczną z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem IT. Wielu studentów decyduje się na zarządzanie o specjalności zarządzanie w IT, ponieważ jest to zawód bardzo popularny i przyszłościowy. Obecnie na rynku brakuje informatyków, dlatego też fachowcy mogą liczyć na zatrudnienie i dobre pensje. Szczególnie brakuje dobrych managerów, dlatego takie umiejętności mogą być drogą do sukcesu. Można wybrać studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej, gdzie w ciągu dwóch semestrów zdobędziemy wiedzę z zakresu zarządzania projektami i zespołem pracowników. Oczywiście oprócz umiejętności typowo managerskich dobrze jest znać różne zagadnienia z zakresu informatyki. Jeżeli będzie to firma tworząca oprogramowanie na zamówienie, z pewnością manager oprócz umiejętności negocjacji, zarządzania czy określenia ryzyka, powinien znać podstawy wielu obszarów informatyki, Przykładem może być znajomość i rozumienie algorytmów, zasad działania programów komputerowych, ich wdrażania czy też testowania i ogólnie pojętej kontroli jakości.

Dzięki temu będzie on dobrym managerem, którego zespoły będą odnosiły sukcesy.

W toku nauczania studenci zdobędą certyfikaty, Agile Project Management, Scrum Master DevOps Fundamentals, IT Infrastructure. Dodatkowo można także podejść do egzaminu na Change Management, Prince2 Foundation, AgileBA, Scrum Master Certified. Wiele firm podczas rekrutacji zwraca uwagę na tego rodzaju certyfikaty. Atutem będzie także renomowana uczelnia jaką jest Politechnika Warszawska informatyka na tej uczelni stoi na wysokim poziomie. Z pewnością mocna stroną jest kadra dydaktyczna, która składa się także z prawników dobrze znających zasady stosowania prawa w informatyce. Możemy dowiedzieć się wiele rzeczy na temat praw autorskich, umów zawieranych z klientami czy zamówień publicznych.