Jak podpisać umowę najmu lokalu, która zabezpieczy właściciela?

Wiele osób upatruje się zarobku na zakupie i wynajmie lokalu, może być to mieszkanie w bloku, niekiedy osoby biorą kredyt, wynajmują mieszkanie z czego czerpią zyski.

Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż powinniśmy w pewien sposób zabezpieczyć się przed nieuczciwym najemcą, warto zwrócić uwagę, iż polskie prawo chroni lokatorów w taki sposób, iż często eksmisja może trwać przez wiele lat. Naturalnie dobrym pomysłem może być umowa najmu okazjonalnego, w tym przypadku najemca notarialnie oświadcza, iż zastosuje się do nakazu eksmisji, posiada lokal do którego może się przeprowadzić.

Jak podpisać umowę najmu lokalu, która zabezpieczy właściciela?

Dlaczego warto zabezpieczyć się przed nieuczciwym najemcą?

W przypadku zwykłej umowy najmu często mogą wyniknąć problemy, ponieważ niektóre osoby, przykładowo osoby bezrobotne czy też kobiety w ciąży, a także osoby obłożnie chore, powinny mieć zapewnione mieszkanie socjalne. Oczywiście w praktyce gminy mają problem z zapewnieniem odpowiedniej ilości tego rodzaju lokali, dlatego też sprawa sądowa a następnie eksmisja komornicza może trwać przez bardzo dużo czasu. Jeżeli trafimy na nieuczciwego najemcę, wówczas może on zmienić zamki, przestać płacić czynsz, co stworzy oczywiście dla nas duży problem.

Osoby, które planują nieuczciwe wynajęcie mieszkania, z początku oczywiście uiszczają wszystkie opłaty, po pewnym czasie przestają płacić, często znają one polskie prawo dużo lepiej niż właściciel mieszkania, co wykorzystują w nieodpowiedni sposób. Naturalnie może mieć to bardzo negatywne konsekwencje nie tylko finansowe, z pewnością cała sprawa będzie dla nas dużym problemem ze względu na konieczność wejścia na drogę sądową, często będą to także koszty związane z wynajęciem prawnika. Czasem także właściciel mieszkania chce zakończyć umowę ze względu na fakt, iż najemca użytkuje lokal w sposób niezgodny z umową, podnajmuje lokal. W tym przypadku także możemy zerwać umowę wynajmu i najemca się wyprowadzi.

Dlatego to właściciele lokali chcą się dowiedzieć jak sprawdzić najemcę, w jaki sposób dowiedzieć się, czy jest to osoba, która posiada dobrą pracę, czy jest to osoba uczciwa, posiada różnego rodzaju zadłużenie, które mogłoby wpłynąć negatywnie na naszą ocenę. Obecnie będziemy mogli skorzystać z firm, które oferują tego rodzaju usługi, dzięki czemu upewnijmy się, że wynajmujemy lokal odpowiedniej osobie.