Co to są dermokosmetyki i jakie są zalety ich stosowania

Jeśli udasz się do apteki lub przejrzysz magazyny o modzie lub urodzie, a dowiesz się, jak popularne stały się w ostatnich latach dermokosmetyki. I słusznie, ponieważ wiele badań naukowych wykazały ich skuteczność w pielęgnacji i leczeniu różnych problemów ze skórą.

Dermokosmetyki łączą ze sobą działanie kosmetyki i dermatologii, czyli dbanie o piękno i zdrowie skóry. Obecnie lepiej rozumiemy, jak skóra reaguje na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak światło słoneczne lub zanieczyszczenia. Wiemy więcej o tym, dlaczego i jak skóra starzeje się i traci jędrność, pojawiają się zmarszczki i rozwijają się problemy skórne. Rosnąca świadomość i większy popyt kobiet na rzeczywiście skuteczne produkty do pielęgnacji skóry przyczyniły się do rozwoju branży i łatwej dostępności produktów wcześniej ograniczonych do dziedziny medycyny kosmetycznej. Aby kwalifikować się jako dermokosmetyk, produkt musi zawierać składniki aktywne, których skuteczność w stosunku do konkretnego problemu skóry została udowodniona poprzez rygorystyczne testy laboratoryjne. Dermokosmetyki i ich składniki aktywne zostały specjalnie opracowane w celu przywrócenia zdrowia skóry. Chronią one przed wieloma zagrożeniami współczesnego środowiska oraz przyspieszonym starzeniem się skóry. Produkty takie jak dermokosmetyki zapewniają dogłębne działanie.

Aby zrozumieć, jak działają, musisz wiedzieć, że skóra składa się z trzech warstw, naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej.

Dermokosmetyki składają się z drobnych cząsteczek, które przenikają do skóry właściwej, czyli warstwy środkowej. Na tej głębokości preparaty mają optymalny wpływ na rozwiązywanie problemów, ochronę tkanki oraz zapobieganie niechcianym oznakom, takim jak zmarszczki, trądzik czy podrażnienia. Dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji skóry kupisz na stronie https://novaclear.eu/twarz/matowienie/. Produkty niższej jakości nie zawierają tych samych składników aktywnych i nie spełniają wymagań medycznych. Możesz zaoszczędzić nieco pieniędzy na ich zakupie, ale możesz nie uzyskać oczekiwanych rezultatów.