Pomimo braku wystarczającej ilości badań moringa szybko staje się popularnym suplementem diety na całym świecie. Wszystkie części drzewa, w tym nasiona, strąki i liście, od dawna są używane w różnych częściach świata ze względu na ich właściwości odżywcze.
Często nazywane „cudownym drzewem”, szybko rosnąca moringa pochodzi z północnych Indii. Najbardziej znaną i szeroko stosowaną częścią drzewa są nasiona i liście, które od stuleci są częścią tradycyjnej diety w Azji i Afryce. Dzisiaj moringa jest łatwo dostępna w różnych postaciach, w tym w kapsułkach, ekstraktach, olejach, proszkach i herbatach. Nasiona mogą być również prażone i spożywane jak orzechy, a kwiaty można wykorzystać do przygotowania herbaty. Jednak najłatwiejszym sposobem spożywania moringi jest proszek wykonany z suszonych liści. Ogólnie rzecz biorąc, moringa jest wysoko ceniona ze względu na swoje zalety odżywcze. Jest również stosowana do celów nieżywnościowych, takich jak produkcja biopaliwa i jako składnik produktów kosmetycznych. Moringa jest bogata w witaminy, minerały i związki bioaktywne, należy zwrócić uwagę na wyjątkowe ilości żelaza (350% zalecanego dziennego spożycia) i witaminy C (235%). Nasiona Moringi zawierają również 19 z 22 aminokwasów, w tym wszystkie 9 niezbędnych aminokwasów, których organizm sam nie jest w stanie wyprodukować.
Jest to podobne do innych znanych nasion „superfoods”, takich jak nasiona słonecznika i chia. Tymczasem strąki są szczególnie włókniste i bogate w błonnik, co może pomóc w problemach trawiennych. Nawet przy tak imponującej ilości składników odżywczych liście moringa mają bardzo niską kaloryczność. W krajach rozwijających się, gdzie powszechne jest niedożywienie, moringa może być pomocna. W rzeczywistości wiele społeczności i wiosek uprawia roślinę, aby stała się ona podstawową częścią ich diety. Wraz z imponującą ilością witamin i minerałów, moringa jest dobrym źródłem białka i niezbędnych tłuszczów. Liście zostały nawet wykorzystane jako suplement multiwitaminowy ze względu na duże ilości minerałów, takich jak żelazo, wapń i cynk, wszystkie niezbędne dla wzrostu i rozwoju.