Czym są specjalistyczne tłumaczenia medyczne?

Tłumaczenia medyczne to specjalny rodzaj tłumaczeń specjalistycznych, które świadczą tylko wybrane biura tłumaczeniowe. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź, czym są tłumaczenia medyczne, jakich treści dotyczą i gdzie można je wykonać.

Tłumaczenia medyczne – co to jest?

Przekłady dotyczą różnego rodzaju dokumentacji, a także wypowiedzi. Wtedy, gdy związane są one z branżą medyczną, najczęściej mamy do czynienia z tłumaczeniami specjalistycznymi, a dokładnie z jednym z ich podtypów – tłumaczeniami medycznymi.

Takie tłumaczenia wykonują specjaliści w tej dziedzinie, ponieważ wymagają one zarówno szerokiej wiedzy językowej, jak również branżowej, czyli medycznej. Właśnie dlatego są one prowadzone często także przez lekarzy lub inne osoby z wykształceniem medycznym.

Jakie dokumenty poddaje się tłumaczeniom medycznym?

Tłumaczenia medyczne to nazwa stosowana w stosunku do przekładów różnego typu dokumentacji, w tym między innymi technicznej, klinicznej, marketingowej, a także dotyczącej szkoleń medycznych, programów medycznych. W związku z tym przekłady te dotyczą różnego rodzaju treści, w której pojawia się branżowe słownictwo związane z medycyną.

Wśród dokumentów poddawanych przekładom medycznym znajdują się:

  • opisy produktów farmaceutycznych i leczniczych

  • opisy zabiegów

  • ulotki

  • szkolenia medyczne

  • oprogramowanie medyczne

  • wypisy szpitalne

  • wyniki badań

  • publikacje medyczne

Warto też wskazać, że tłumaczenia medyczne mogą być prowadzone ustnie, na przykład w trakcie konferencji, sympozjów, gdy konieczna jest pomoc tłumacza posiadającego duży zasób słownictwa medycznego.

Gdzie warto wykonać tłumaczenia medyczne?

W prowadzeniu tłumaczeń medycznych specjalizują się wybrane biura tłumaczeniowe. Warto zdecydować się na pomoc biura, które posiad duże doświadczenie w tej dziedzinie, co dodatkowo poparte jest pozytywnymi referencjami klientów.

Gdy konieczne są także takie tłumaczenia warszawa to miasto, w którym można skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.